Produkty

Prolézačky, herní sestavy se skluzavkou Alestra

Herní sestavyZákladem těchto herních prvků i herních sestav je prolézačka s pevnou dřevěnou konstrukcí z lepeného oddenkového dřeva ošetřeného povrchově třívrstvým lazurovacím lakem, kotvená na žárově pozinkovaných kotvách, jejímž typickým rysem je věžová struktura.

Tav různém počtu a provedení základem sestav, na který navazuje téměř vždy skluzavka, případně tobogan, dále třeba prolézací tubus, lanový most, řetězová lávka. Můžou být i schody, žebřík, šikmá lanová síť, hrazdový výlez, šikmá lezecká stěna s horolezeckými chyty. Domeček, psací tabule, nebo závěsná houpačka, kolmá lanová síť, kolmá lezecká stěna a spousta dalších variant rozšíření.

Jedná se o velmi oblíbené sestavy, které vynikají právě svojí flexibilitou při zachování jednoduchosti, možnosti doplnění a především bezpečnosti pro Vaše děti.

Houpačky Alestra

HoupačkaV široké nabídce produktů patří závěsná houpačka i kládová houpačka k nejoblíbenějším herním prvkům. Herní sestavy se závěsnými houpačkami jsou charakteristické tvarem velkého písmene A, liší se jednak materiálem konstrukce, mohou být v provedení mimostředových frézovaných profilů, truhlářsky opracovaných hranolů z lepeného oddenkového dřeva, nebo kovové povrchově upravené práškovou barvou komaxit, ale i počtem a typem sedáků.

Nejčastěji dodáváme gumový sedák, ale existuje varianta textilní sedák, babysedák pro nejmenší děti, nebo velmi atraktivní hnízdo pro více dětí. Tyto sestavy mohou doplňovat schody, žebřík, šikmá lanová síť, dokonce i skluzavka, nebo šikmá lezecká stěna, z hlediska bezpečnosti jsou zde nutné dopadové plochy z kačírku, nebo např. pryžových dlaždic.

Pružinová houpadla

Pružinová houpadlaTento herní prvek, oblíbený předevšími menšími dětmi nabízíme širokým sortimentem provedení jako jednomístný, nebo i vícemístý, na kterém se vyřádí větší počet mrňousů. Základem pružinového houpadla je silná pružina pevně kotvená v terénu a sedák ve tvaru různých zvířátek, květin, ale také autíček, nebo motorek, letadel, nebo např. pohádkových bytostí. I zde doporučujeme instalici pryžových dlaždic, jednak z bezpečnostních důvodů, ale i z hlediska čistoty houpacích sedáků.

Kolotoče

KolotočNa každém dětském hřišti by měl být nějaký herní prvek, na němž by se mohly děti točit. Alestra dodává a montuje několik typů klasických kovových kolotočů, které se mezi sebou liší tvarem a velikostí, dále roztáčecí kolotoče, které vyhovují z hlediska bezpečnosti především menším dětem, stejně jako minikolotoč, nebo otáčecí crossman.

Všechny otáčecí herní prvky, tedy klasický kolotoč, roztáčecí kolotoč, minikolotoč i crossman jsou celokovové konstrukce s povrchovou úpravou práškovou barvou komaxit. Doporučujeme pro ně opět použít pryžovou dopadovou plochu, jednak z hlediska bezpečnosti, ale i z hlediska čistoty prvku.

Šplhací sestavy

Šplhací sestavaTyto herní sestavy charakterizuje především použití svislých šplhacích a lezeckých herních prvků a konstrukce z truhlářsky opracovaného lepeného oddenkového dřeva, ošetřeného vícevrstvým lazurovacím nátěrem, kotvené na žárově pozinkovaných ocelových kotvách.

Herní prvky jsou především: svislá lanová síť,hrazdy, šplhací lano, lanový žebřík, šplhací tyč, svislá lezecká stěna s horolezeckými chyty, patří sem i celokovové konstrukce ošetřené práškovou barvou komaxit.

Tyto herní sestavy jsou určené i pro starší děti, svojí konstrukcí a materiálem vyhovují většímu zatížení. Vzhledem k dopadové výšce je nutné počítat s dopadovými plochami z kačírku, nebo recyklované pryže.

Lanové sestavy

Lanová sestavaJedná se o velmi odolné, atraktivní herní sestavy, které využívají především prvků z polyamidových lan s ocelovým jádrem, takže jejich životnost je poměrně vysoká.

Nabízíme zde především lanové pyramidy s celkovou výškou až 5 m, které doplňují další lanové prky, mezipatra, rukávy, lanové žebříky a sítě, dále pak lanové housenky, případně pavouky, nebo lodě, určené s ohledem na provedení pro menší děti.

I když zde nehrozí nebezpečí přímého pádu, je nutné počítat s dopadovými plochami dle příslušné normy, aby byla maximálně zajištěna bezpečnost Vašich dětí.

Pískoviště

PískovištěDodáme pískoviště v různých rozměrech, tvarech a provedení, s krytem, nebo krycí plachtou, jedná se o velmi oblíbený herní prvek, především pro malé děti, doporučujeme především na dětská hřiště, která jsou chráněna oplocením, nejen před kočkami a psy.

Připomínáme náročnost tohoto prvku z hlediska údržby.

Lodě, lokomotivy, vagónky, autíčka

AutíčkoTematické herní sestavy a tematické herní prvky oblíbené především menšími dětmi. Jedná se o téměř celodřevěné konstrukce z kvalitního oddenkového lepeného dřeva ošetřeného třívrstvým lazurovacím lakem, kotvené na žárově zinkovaných, ocelových kotvách.

Obzvlášť oblíbená je multifunkční herní sestava Loď, s palubou, podpalubím, schody, zábradlím, stěžněm, plachtou a vlaječkami, která může být dodávána v několika velikostech a doplněna o skluzavku, hrazdový výlez, šikmou síť, nebo lezeckou stěnu s horolezeckými chyty a lanem, či prolézací tubusy v podpalubí.

Dalšími tematickými herními prvky jsou např. lokomotiva s tubusem, vagonek, vláček, autíčko, šnek, atd.

Domečky, psací tabule

DomečekVyrábíme a dodáváme oblíbené domečky pro malé děti v různých velikostech a s různou úrovní vybavení, s okenicemi, dveřmi, lavicemi, stolkem, nebo např. otevřené ve tvaru indiánského teepee.

Vždy jsou vyrobené z kvalitního, třívrstvým lazurovacím lakem ošetřeného jehličnatého dřeva a je možné předem zvolit jejich barevnost, popř. přírodní provedení opatřené pouze transparentním nátěrem, respektujícím strukturu a odstín dřeva.

Psací tabule, psací tabule s počitadlem dodáváme stejně jako domečky s dětskými hřišti především do mateřských školek, kde nejsou vystaveny takovému stupni vandalismu.

Veřejný mobiliář, lavičky, odpadkové koše, stojany na kola

Stojany na kolaDodávka městského mobiliáře, laviček, odpadkových košů, stojanů na kola, orientačních tabulí je běžnou součástí každého dětského hřiště, sportoviště, nebo venkovní posilovny.Je možné vybírat ze širokého sortimentu našich výrobků, ale i produktů jiných dodavatelů.

Altány, pergoly, chaty, oplocení

Alestra s.r.o. navrhuje, vyrábí, dodává a montuje altány, pergoly, případně chaty, chatky, zahradní domky a další dřevostavby a několik druhů oplocení nejen dětského hřiště.